Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Youlikehits macro за поени

Дискусија во форумот 'Алатки' започната од Аце, 1 Ноември 2011.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Youlikehits e сајт каде што собираш поени и истите можеш да ги трошиш за твои потреби.
  Поени се собираат со лајкување на fb страни, следење на твитер профили, гледање на Youtube видеа и вебстрани и многу други работи. Тие поени можете да ги искористите за истите намени.

  Се што ќе ви треба е:
  - Youlikehits профил.
  - Фејк фејсбук профил по можност да нема пријатели и да биде верификуван.
  - Mozilla Firefox со инсталиран imacro
  - Пуканки и некое тазе филмче кое го немате гледано :p

  1. Откако го инсталиравте imacros на лисицата следно што треба да направите е да го симнете овој фајл: hits.iim откако ќе го симнете копирајте го во "My Documents\iMacros\Macros\" фолдерот, доколку немате Macros фолдер креирајте.

  Сега отворете го прелистувачот и стартувајте го imacros, доколку нема иконче на почеок на мозилата можете да го најдете со десен клик на празниот простор изберете Customize и би требало да го има најдолу како на сликава и потоа повлечете го некаде каде што нема да смета :)

  Откако ќе кликнете на икончето ќе ви се појави од левата страна лента каде што ќе го има фајлот именуван како hits.iim слика. Најавете се на фејсбук профилот и на youlikehits. Од левата лента изберете го hits.iim и подолу вметнете вредност колку пати да биде извршено макрото слика. На сликата пишано е 500 вие можете да вметнете колку сакате. Откако пишавте вредноста на крај кликате Play (Loop) и оставете imacros да си ја врши работата :)

  Океј после тие 500 вие ќе имате голема бројка на поени кои можете да ги искористите за многу намени. Како на пример:

  - Продавање лајкови на Fiverr
  - Продавање followers на Fiverr
  - Продавање diggs на Fiverr
  - Продавање youtube views на Fiverr
  - Продавање stumbleupon followers на Fiverr
  Можете дури и да отворите gig каде што продавате Youlikehits акаунт со 2000поени поени на нив (одат како алва на fiverr).

  Fiverr го одбрав како пример, има многу други сајтови како Fiverr исто може да се продава и на некои freelance страни каде што бараат трафик на нивниот сајт.

  Можете дури и да отворите сајт каде што ќе нудите услуги/пакети како твитер следбеници и фејсбук лајкови, посети на веб страни и многу други работи.
  Верувајте ќе имате профит од се, па дури и да продавате youlikehits акунти. Поени брзо се прават.
  Можете во меѓувреме да ги трошите поените на некој ваш твитер профил или фан страна па после да продавате твитови и статуси на Fiverr.

  Доколку нешто не ви е јасно можете да прашајте.
   
 2. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  ова 500 што го пиуваме има некоја разлика?? мене после првиот лајк ми застанува ???
  средено.. му стаив 50 к нека лупа додека учам :d
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  не, не застанува си работи нормално :)
   
 4. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Неможам да се снајдам каде да отпочнам работа за они да кликаат на мои фан страни. за поени нормално. Направив околу 1600 па сега незнам каде да стиснам за да отворам нова работа.. дали да идам Become Premium и да одберам работа??? или
   
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Не ти треба Premium.
   
 6. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Ми испадна еден проблем:

  We couldn't find the account you're attempting to add. Make sure you're using the correct URL.
  If you're positive this is the correct URL then please make sure that your account is not restricted or private.
  Click Here to Change Your Privacy Settings
  Go to "Connecting on Facebook" and change everything to "Everyone".

  А таква опција нема на фејсбук .. Има Friends of Friends, Friends, и Custom.

  Ај ве молам помош
   
 7. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  @kon
  дали пробуваш со верификуван профил(потврден со телефон) и стајте како јазак на фб англиски ако ви е на македонски
  BTW да аплоадирам па ќе ставам макро за сите(Digg, StumbleUpon итн )
   
 8. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Youlikehits направија мала промена, сега фејсбук профилот мора да ти биде PVA (Phone Verified Account).
   
 9. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Ова се macro-а за користење со iMacros add-онот за Firefox(Подобро е Firefox) или Chrome
  Ако вади грешки на секое ставете му SET !ERRORIGNORE YES како прво, пред VERSION...
  Ако по грешка ви се затвора прелистувачот, тогаш каде има TAB CLOSE, избришете.

  Digg

  Код:
  VERSION BUILD=7300701 RECORDER=FX
  TAB T=1
  URL GOTO=Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Digg
  TAG POS=1 TYPE=IMG ATTR=SRC:http://developers.diggstatic.com/sites/all/themes/abou/img/follow_buttons/Follow-On-Digg-Medium.png
  WAIT SECONDS=1
  TAB T=2
  FRAME F=0
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Follow
  WAIT SECONDS=5
  TAB T=2
  TAB CLOSE
  TAB T=1
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Confirm
  WAIT SECONDS=4

  Facebook

  Код:
  TAB T=1
  URL GOTO= Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Home
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Facebook
  WAIT SECONDS=2
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Like
  WAIT SECONDS=2
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Like<SP>*
  TAB T=2
  FRAME F=0
  TAG POS=1 TYPE=INPUT:BUTTON ATTR=ID:*
  WAIT SECONDS=2
  TAB CLOSE
  TAB T=1
  FRAME F=0
  TAG POS=1 TYPE=BUTTON ATTR=TXT:I've<SP>Liked<SP>this<SP>Page!
  TAG POS=1 TYPE=BUTTON ATTR=TXT:I've<SP>Liked<SP>this<SP>Page!
  WAIT SECONDS=5
  

  StumbleUpon

  Код:
  VERSION BUILD=7300701 RECORDER=FX
  TAB T=1
  URL GOTO=Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:StumbleUpon
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Follow
  WAIT SECONDS=1
  TAB T=2
  FRAME F=0
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=ID:subscribeBtn
  WAIT SECONDS=5
  TAB T=2
  TAB CLOSE
  TAB T=1
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Confirm
  WAIT SECONDS=4

  Twitter

  Код:
  VERSION BUILD=7300701 RECORDER=FX
  TAB T=1
  URL GOTO=Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Twitter
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Follow
  WAIT SECONDS=6
  TAB T=2
  FRAME F=0
  TAG POS=1 TYPE=STRONG ATTR=TXT:Follow
  WAIT SECONDS=3
  TAB T=2
  TAB CLOSE
  TAB T=1
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Confirm
  WAIT SECONDS=10
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Home

  Website

  Код:
  VERSION BUILD=7300701 RECORDER=FX
  TAB T=1
  URL GOTO=Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Websites
  WAIT SECONDS=10
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Visit
  TAB T=2
  WAIT SECONDS=36
  TAB CLOSE
  TAB T=1
  Добивање на поени со YouTube не се исплати...

  Користење:
  Зачувајте ги како .iim extension, и ставете ги во iMacros фолдерот.
  Отворете го iMacros во Firefox или Chrome, селектирајте го .iim фајлот што сакате да го користите.
  Доле во “Repeat Macro” сменете го максимумот да речеме 99999
  Потоа кликнете Play(Loop)

  И уште нешто...Отворете еден прозозец, и пуштете го ова, а потоа уште еден за сурфање на "брановите" на интернетот.

  Ако заглавите, пишете.
   
  1 person likes this.
 10. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Digg не работи, доколку ги имаш сите овие во .iim фајл прикачи ги на mediafire и постави ги тука, ќе ги пробам и ќе ги средам.
   
 11. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Средено ми е одамна, само сум заборавил да напишам :) Инаку... овие кодови што ги сподели, во hits.iim ли треба да ги додадам ?
   
 12. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822

  Нов .iim фајл ќе направиш. hits.iim е за фејсбук, ако додадеш нешто друго во него може и да не работи како што треба.
   
  1 person likes this.
 13. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Имам проблем со ова. На Facebook не ја отвора страната за да ја лајкува.. Ова ми се случува од вчера незнам што е... Еве видео како прави
  youlikehits - imacros.avi - YouTube
   
 14. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Да, да ја упдетуваа YouLikeHits, ќе мора дел од кликањето да биде со тагови, дел со координати. Ај да ја направам скриптата, ќе ја прикачам.
   
  1 person likes this.
 15. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Што побрзо тоа поубаво!!! Едвај чекам
   
 16. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Ок еве мали модификации:

  Код:
  TAB T=1
  URL GOTO= Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Home
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Facebook
  WAIT SECONDS=2
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Like
  WAIT SECONDS=2
  TAG POS=1 TYPE=A ATTR=TXT:Like<SP>*
  TAB T=2
  FRAME F=0
  TAG POS=1 TYPE=INPUT:BUTTON ATTR=ID:*
  WAIT SECONDS=2
  TAB CLOSE
  TAB T=1
  FRAME F=0
  TAG POS=1 TYPE=BUTTON ATTR=TXT:I've<SP>Liked<SP>this<SP>Page!
  TAG POS=1 TYPE=BUTTON ATTR=TXT:I've<SP>Liked<SP>this<SP>Page!
  WAIT SECONDS=5
  
  Го изменив од стефан постот и го додадов ова макро кое работи сега за сега.
   
 17. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Ова па не ја лајкува страната на Facebook..... до мене е проблемот 100%
   
 18. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Ај пробај уште еднаш...
   
 19. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  newFacebook.iim
  Знаете каде да го ставите.
  Сум го направил како што треба. Пробано - Работи.
   
  На 2 членови им се допаѓа ова.
 20. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  OДЛИЧНО Ова е тоа што го барам.. и работи нормално
   

Сподели: