Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

XXXX Посети на вашиот блог/сајт

Дискусија во форумот 'Алатки' започната од Dimemk, 6 Мај 2012.

 1. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Програмата работи на тој начин што е поврзнаа со повеќе проксиња (логично гледано од моја страна пошто не се разбирам у прокси, програмот иде со текс документ внатре ххх прокси). За безбедноста доколку користете адсенсе (ништо не гарантирам СВОЈ РИЗИК ) а дека работи - стварно работи, иако се лажни посети може да завршат работа доколку идете на варијанта која сакам да ја испробам доколку ми се спојат сите коцки

  Код:
  Лажни посети (1000/1500- дневно)
  Микро воркерс (5-10 - клика дневно)
  Адсенсе = ПАРИ 
  Со ваш ризик, ризик кој може да створи капитал
  Ете што пишува на форумот каде го најдов

  Код:
  This works with:
  - fiverr
  - forum views increasing
  - it's now adsense safe
  - web counters
  - increase Alexa rank (BHW members saying it has same effect as Super Alexa Booster)
  - Youtube views - up to 300?
  - a lot of different things you can come up with
  Не верувам дека на некој ќе му е потребен превод.


  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Како работи со Fiverr ?
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Па така што ќе продаваш “unique" traffic..:)
   
 4. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Има ли некој пробано од тие 35 што погледнале дали функционира на страна, јас на блог пробав работи :)
   
 5. Copka1987

  Copka1987 Нов член

  Зачленет:
  31 Мај 2013
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  7
  Аце сакаш да кажеш дека со посета на фивер страната праиш пари?
  Ако е така колку пари се праат од прилика :)?
   
 6. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  тотално Adsense не сигурно, другар од хрватска јадеше бан со сличен метод, Google нормално дека те следи сигурно дупло повише како Adsense Publisher, инсталиран Analytics, Webmaster, etc. etc... мислам дека не се толку глупи, а и јас не би жртвувал со вака не сугурен метод.
   

Сподели: