Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Вози и заработувај

Дискусија во форумот 'Веб страни' започната од DriveAndEarn, 17 Септември 2019.

 1. DriveAndEarn

  DriveAndEarn Нов член

  Зачленет:
  17 Септември 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Брендирај го твојот автомобил и заработувај на секој извозен километар

  Линк за регистрација: ➡️www.powerad.io/drivers⬅️
   
  Последен пат изменето од модератор: 19 Септември 2019
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Интересен концепт би сакал повеќе да пишете во врска со ова, патем честитам и посакувам успешна работа, го погледнав видеото и беше одлично.
  Во врска со страната сметам дека треба да има повеќе информации и истата да биде и на македонски. Некои линкови не работат (пример: апликација за телефон на страната).
   
 3. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Добра идеја, не треба да се измислува тркалото ваков концепт постои во америка, само знам имаа проблеми со ГПРС и слични работи како што знам, но секако вие го знаете тој проблем веќе ваљда :) https://www.wrapify.com/
   
 4. posteryu

  posteryu Член

  Зачленет:
  21 Јули 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  2
  Бришат коментари на фејсбук страната и блокираат посетители кои поставуваат незгодни прашања а на сајтот има погрешен линк за фан фејсбук страна.
  https://www.facebook.com/powerad.official/
  Пример

  На сајтот убаво пишува дека просечна кампања е помалку од 1 евро на 1 км
  На вашите реклами има (на сликите) за скоро 2,56 км се добива 8,45 евра.

  КАКО МОЖАТ ДА БИДАТ 2,56 км 8,45 евра !? или според сајтот тоа се 0,9х2,56=2,3 евра !
  На една слика има дури и дека е 2 евра на 1 км !

  - Зошто на сајтот НЕ пишува дека потенцијалната заработка (Partial,Panel,Full) е МЕСЕЧНА и може да изнесува НАЈМАЛКУ 100 евра.Испаѓа дека возачите работат за бесплатен плин и кафе и трошоците за гориво одржување како што е во вашата реклама.

  - Возилото треба да стои секогаш спремно и налепено со реклами а вие повремено ќе се јавите кога ќе имате потреба или кампања ? Како одредувате кој ќе влезе во кампањата ?
  Со претходно тестирање,понов автомобил или географска локација а другите ќе чекаат на ред со налепници кои не можат да се извадат ако не се оштети бојата ?

  -Вие сте имале скоро 4000 регистрирани возачи во Македонија.
  Зошто барате повеќе возачи ако сите тие се скоро 10 пати повеќе од потребниот број во Македонија особено што кампањите се повремени ?
  [​IMG] [​IMG]
   
  Последен пат изменето од модератор: 10 Октомври 2019
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Се надевам дека @DriveAndEarn ќе ги види мислењата во темава и ќе одговори. Исто така гледам дека проектов е потпомогнат од ФИТР.
   
 6. posteryu

  posteryu Член

  Зачленет:
  21 Јули 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  2
  Кампањата е наменета за фирмите да разберат и да се рекламираат кај нив.Не им се важни возачите,мислат дека со такви услови подоцна ќе ги најдат !?
  Дури и вебсајтот не е преведен на македонски.!?
   

Сподели: