Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Vagex Bot

Дискусија во форумот 'Алатки' започната од Аце, 12 Мај 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  834
  Незнам до кога ќе функционира ова но сакам да го споделам со вас, го најдов на еден од поголемите форуми.
  Се работи за Vagex бот работи доста добро, не гледате видеа значи може да го оставите во позадина.
  Го додавате ID од вашиот Vagex профил во празното поле (види слика долу).
  Од страна има Info и се има во него објаснето.
  Штом ќе почнете да собирате кредити додадете видео во вашиот Vagex профил (во случај да бидете банирани).

  [​IMG]

  Симни:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  VirusTotal:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  *Некои од членовите пријавија дека биле банирани додека го користеле така да користете го на ваш ризик.
  *Најчесто банот на IP е 2 недели. Мене веќе на една IP ме банираа па користам приватно proxy и работи без проблем.
   
 2. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  56
  Многу корисници на ботов добија банови. Внимателно, затоа што Vagex му го знаат footprintot.
  Use at your own risk :)
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  834
  Да, затоа и напоменав во црвено дека можно е да бидат банирани.
   
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  834
  За тие кои го користеа нека го симнат повторно на истиот линк.
  За да го користите со Proxy земете некоја IP од тука:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Видете Бугарија, Албаниа некои поблиски со добар Speed и Connection time.
  Додадете ја IP во програмот вака:
  95.170.128.58:3128

  Моментално го користам со 4/5 Machines и имам некаде околу 11k кредити. Само мојата IP беше банирана.
  --- Надополнето, 6 Мај 2013, Дата на објавување: 26 Мај 2012 ---
  [​IMG]
  1год and still works :)

  btw имате 5к кредити како бонус за тоа што пред некој ден беа down може скоро цел ден. Линкот е овој:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 5. _KIKO_

  _KIKO_ Нов член

  Зачленет:
  15 Август 2012
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  има некој од вас екстра акаунт да сподели? пошто се забранети регистрациите
   
 6. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Имаат максимален број на корисници... Ако има некој да сподели акаунт би било добро :)
   
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  834
  Затворени се регистрациите одамна.
   
 8. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  56
  Системот не функционира како што треба периодов. Од 7500 кредити добив само 500 views на едно видео, и од 5000 кредити добив 400+ views на друго видео.
   
 9. GORSO

  GORSO Нов член

  Зачленет:
  19 Март 2014
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  2
  Ај баш ке го пробам ботот :)
   

Сподели: