Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Shopify dropshipping

Дискусија во форумот 'Dropshipping' започната од Аце, 29 Јули 2018.

 1. Chakii

  Chakii Нов член

  Зачленет:
  28 Октомври 2019
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Има некој шо се занимава уште со дропшипинг овде? Почетник сум во ова, веќе некое време правам research,гледам видеа и ми се разјаснија повеќето работи само очу мало помоч људи, ако има некој што работи со ова денеска нека ме контактира пп имам неколку прашања, и ако има некој што нуди менторинг од форумов нека контактира слободно.
   
 2. Ace

  Ace VIP

  Зачленет:
  11 Март 2014
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  17
  Повели прашај тука што те интересира добиваш јавно и Free, немаш потреба од менторинг. И секако доволно ресурси, пишани и видео материјали и многу искуства имаш по интернет не фрлај за почеток пари на тоа.
   
  На Chakii му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Chakii

  Chakii Нов член

  Зачленет:
  28 Октомври 2019
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Дали PayPall Express е safe во државава?Главоболки
   
 4. Ace

  Ace VIP

  Зачленет:
  11 Март 2014
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  17
  Воопшто PayPal за примање средства сеуште не функционира во нашата земја. Можеш да го користиш само за плаќање.
   
  На Chakii му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Chakii

  Chakii Нов член

  Зачленет:
  28 Октомври 2019
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  А каде сега, друга опција освен пејпал и 2co(шо бара фирма) има ли?
  A
   
 6. Chakii

  Chakii Нов член

  Зачленет:
  28 Октомври 2019
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Прашање ✌
  Ако отворам пејпал со бугарска сметка под еден: Морам да имам фирма отворено за да користам Пејпал Експрес? Под два: Како ќе иде со данок,ќе треба да плаќам данок во бугарија или?Не сум многу упатен во државниве води и незнам како иде...А за бугарска сметка лесно можам да извадам само овие две прашања ме мачат и ме кочат да не биде залудно вадење сметка само.
   
 7. Ace

  Ace VIP

  Зачленет:
  11 Март 2014
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  17
  Тешко дека ќе добиеш на ова прашање конкретен одговор. Конкретно за првото воопшто не знам што се условите. За второто најдобро консултација со книговодител од Бугарија или кај и да отвораш сметка.
   
 8. Ace

  Ace VIP

  Зачленет:
  11 Март 2014
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  17
  Oberlo (addon за Shopify), за оние кои прв пат се сретнуваат со него. Алатка која се користи за олеснување при пронаоѓање добавувачи (Suppliers) и додавање на производи од Aliexpress во вашата продавница. Преку него може лесно да пребарате кои се најновите трендови, најпродавани производи, споредба на Suppliers, нивни рејтизни итн... Всушност со него може да го олесните и автоматизирате целиот процес на логистика и технички работи, а да посветите повеќе внимание на маркетинг стратегии. Имаат и официјална Chrome Extension, која визуелно ги олеснува доста работи на Aliexpress при прелистувањето.

  Самата компанија има креирано видео водич или курс од неколку часа (Step by Step), каде што има доста корисни работи за оние кои имаат желба да започнат ваков модел на бизнис. Секако и за поискусните интересни трикови, размослувања, идеи и искуства од други претприемачи. Курсот чинеше некоја сума од околу 50$, но поради кризата со вирусот може да го искористите следниот купон и да го поминете комплетно БЕСПЛАТНО. :)

  https://www.oberlo.com/course
  Discount Code: LEARNFROMHOME
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: