Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Shopify dropshipping

Дискусија во форумот 'Dropshipping' започната од Аце, 29 Јули 2018.

1. Chakii

Chakii Нов член

Зачленет:
    28 Октомври 2019
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    0
    Има некој шо се занимава уште со дропшипинг овде? Почетник сум во ова, веќе некое време правам research,гледам видеа и ми се разјаснија повеќето работи само очу мало помоч људи, ако има некој што работи со ова денеска нека ме контактира пп имам неколку прашања, и ако има некој што нуди менторинг од форумов нека контактира слободно.

2. Ace

Ace VIP

Зачленет:
    11 Март 2014
    Мислења:
    27
    Допаѓања:
    14
    Повели прашај тука што те интересира добиваш јавно и Free, немаш потреба од менторинг. И секако доволно ресурси, пишани и видео материјали и многу искуства имаш по интернет не фрлај за почеток пари на тоа.

На Chakii му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Chakii

Chakii Нов член

Зачленет:
    28 Октомври 2019
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    0
    Дали PayPall Express е safe во државава?Главоболки

4. Ace

Ace VIP

Зачленет:
    11 Март 2014
    Мислења:
    27
    Допаѓања:
    14
    Воопшто PayPal за примање средства сеуште не функционира во нашата земја. Можеш да го користиш само за плаќање.

На Chakii му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Chakii

Chakii Нов член

Зачленет:
    28 Октомври 2019
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    0
    А каде сега, друга опција освен пејпал и 2co(шо бара фирма) има ли?
    A

6. Chakii

Chakii Нов член

Зачленет:
    28 Октомври 2019
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    0
    Прашање ✌
    Ако отворам пејпал со бугарска сметка под еден: Морам да имам фирма отворено за да користам Пејпал Експрес? Под два: Како ќе иде со данок,ќе треба да плаќам данок во бугарија или?Не сум многу упатен во државниве води и незнам како иде...А за бугарска сметка лесно можам да извадам само овие две прашања ме мачат и ме кочат да не биде залудно вадење сметка само.

7. Ace

Ace VIP

Зачленет:
    11 Март 2014
    Мислења:
    27
    Допаѓања:
    14
    Тешко дека ќе добиеш на ова прашање конкретен одговор. Конкретно за првото воопшто не знам што се условите. За второто најдобро консултација со книговодител од Бугарија или кај и да отвораш сметка.

Сподели: