Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Share YouTube Videos

Дискусија во форумот 'Алатки' започната од Аце, 29 Јули 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  834
  Share YouTube Videos (SYV) е софтвер креиран од креаторот на shareyoutubevideos.com еден од сајтовите каде што може да се закупат лајкови/прегледи и друго.
  [​IMG]

  Интерфејсот на софтверов е ептен среден и едноставен така да нема да објаснувам.
  Само регистирајте се доколку немате креирано профил. Додајте некој јутуб профил во делотAdd a YouTube Account to earn more/faster credits! и ќе собирате побрзо кредити.
  Можете да ги искористите за views/likes/favs.
  Моментално е: 1 views = 1 credit / 1 fav = 5 credits / 1 like = 10 credits /
  Кликате Start и симнете минимизирајте го нека си ја врши работата.

  Симни:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Virustotal скен:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  На kon, default и kiko им се допаѓа ова.
 2. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Значи Аце секоја ти чест.
  Само едно прашање напрајв 300 кредити и одам Assing Credits пишувам дека сакам 300 views стегам ок и вика Status Successfuly assigned 300 views to video ID : []
  Одам да видам видеото предходно имаше 1595 , пак исто ..
  И да , супер си работеше сега одам free earn credits и пишува Waiting for delay [и одбројува од 60 до 0 ] коче стигни до 0 пишува Eror getting credit for this vdeo и пак почнува да одбројува од 60 и пишува Waiting for delay...
   
 3. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Го решив проблемо со free earn credits.. Само уште првио проблем
   
 4. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  412
  Допаѓања:
  184
  Многу малце усери има треба да се споделува страната повеќе и се е океј :D
   
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  834
  Нема никаков проблем, ставај го линкот од видеото нешто во овој формат без додавки после ID:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Веќе ставив 2 видеа и добро си работат.
   
 6. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  По оваа постапка не работи кај мене
  Слика 1 :
  [​IMG]
  Слика 2 :
  [​IMG] Слика 3 : [​IMG]
  Слика 4 :
  [​IMG]
   
 7. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  YT некогаш подоцна го менува бројот на прегледи на видото, а некогаш не ги ни брои посетите.
   
 8. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  834
  Подоцна ќе ти се направи зелен линкот и кај Delivered ќе ти ја пишува бројката на views кои ги има на видеото, па така ќе споредиш со Start Counter (1595).
  Значи почекај одредено време.
   
 9. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Чекав околу пола сат..
  [​IMG]
   
 10. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  412
  Допаѓања:
  184
  Јас почекав малце и одма се потрошија кредити али views немаше..влагам по 10тина сати гледам дупло од тоа што требаше стигнаја :D Ти пиши тамо Mobile Views might be over delivered!!100 views might result in 300 views or so!! Супер нели :thumbsup:
   
 11. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Абе брат можда е така,ама да чекаш 10 сати... Ај сега одам на базент че го остам 3-4 сати да видам :)
   
 12. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  834
  Веќе имаш views на видеото од сликата default. Си имал 1595, сега имаш 1900+
   
 13. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Тоа го забележав денеска ко станав сабалје... А минатио пат 200 кредити искористив и пак вратив ремове видео.. Иначе еве сеа почекав 5-6 сати зелен лилнко ми е , 1906 имав че видам утре сабалје колку че имам :)Иначе убо шо и да ти е угаснато тоа си прај views...
   
 14. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  834
  Па како што ти гледаш други видеа така и другите гледаат твои :) направен е круг на корисници кои меѓусебно ги споделуваат видеата...
   
 15. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  СУПЕР! Треба да се почека , иначе работи.Со 303 кредити од 1906 views напрај 2,776 :)
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 16. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  [​IMG]
  читав и на форумот кај нив, викат да се инсталира изглеа NET Framework 3.5+ а ја иам 4ка, еве сеа од ново го инсталирав и пак истиот ерор.?
   
 17. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  834
  Направи му деинсталација со RevoUninstaller за да избрише и регистри.
   
 18. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Го средив ова од одамна и се си беше во ред.
  Еве денеска уплоадирам видео: линк го додавамво SYV за views и ми вели "This video is not playable on mobile devices". Знам што значи немора да објаснувате, му праив Спин и го стаив на друг акаунти и таму истото. Може ли некако да се среде ?
   
 19. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Ај пробај смени му го наслово пример Download Money Adder for PayPal [2012] или така нешто..
   
 20. Borce

  Borce Нов член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  1
  Како до кредити? Се купуваат или се заработуваат бесплатно?
   

Сподели: