Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

SEOClerks.com генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Аце, 8 Ноември 2012.

1. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    1,967
    Допаѓања:
    809
    SEOClerks.com е клон на Fiverr. На ибиз неколку пати е спомнат но за него нема тема.
    Зашто решив да отворам тема и што е добро кај овој сајт:
    Решив да отворам тема затоа што SEOClerks од октомври додаде Payoneer како метод за исплата. Тие кои немаат пејпал или немаат левел2 на fiverr тука се им е достапно.
    Значи и ново регистриран продавач може да си ја поврзе својата Payoneer картичка со SEOClerks.
    • Креирање gigs е исто само што тука вие ја одредувате цената на gig-от.
    • Extrass имате на самиот почеток.
    • Категориите повеќе се SEO related.
    • Имате опција Купони доколку користи купувачот ваш купон добива попуст.
    • Instant Download (недостапно за левел1).
    Можете да продавате eBooks лично ваши (до сега нема продажба), Tweets и Blog Reviews.
    Исто така има и WTB (want to buy) дел каде што купувачите отвараат оглас за тоа што им треба, па така да доколку имате нешто на тоа што му треба можете да се понудите.
    Има и форум. Alexa статистиката покажува дека сајтов од ден на ден е се повеќе посетуван.

2. default

default Истакнат член

Зачленет:
    14 Јуни 2012
    Мислења:
    248
    Допаѓања:
    130
    Сајтов е добар,само глупаво е што за да можеш да ги повлечеш парите треба да имаш минимун $15.Иначе добар е препродажба,пример од овде купуваш за $1,на фивер продаваш за $5.

3. Колман

Колман Активен член

Зачленет:
    5 Мај 2012
    Мислења:
    182
    Допаѓања:
    100
    Добар е сајтов. Онака колку да видам пред два месеци отворив неколку гигови направив 15 долари со се бонусот што го даваја од 3 долари за ретвит :D

Неможев да ги повлечам бидејки ми бара минимум 15, јас имав 12+3. Но сајтов му го препорачав на едно другарче и добро му тргна на него. Парите ги искористивме за „лажирање“ на фидбек.
    Добро е што можеш да потрошиш само 1 долар и да „лажираш“ фидбек.

Убаво е тоа што сам си ја одредуваш цената, но не е добро тоа што може секој да ти остава коментари на гиговите. Има многу идиот кои за 1 долар си го продаваат г'зот, па нивните гигови си ги рекламираат на твоите.
    пр. Имаш добар гиг со цена од 5 долари. Доаѓа идиотот и ти остава коментар LOL WTF!? и линк од неговиот гиг кој го нуди за еден долар. Со тоа ти наштетува тебе.

Но да погледнеме на добрата страна. Има и такви кои ја нудат квалитетно услугата за 1 долар, а вие можете да ја препродавате на Fiverr за 5. Така има мал ризик да не ја заврши добро работата, но во ќар сте 3 долари без ништо да сработите.

Како и да е, ако добро разгледате можете да направите добри зделки на сајтов :D

4. Lux

Lux Нов член

Зачленет:
    15 Август 2012
    Мислења:
    16
    Допаѓања:
    2
    Имам 9$ тука, ако некој има потреба од купување гиг да се договориме, инаку многу добра можност е сајтов:)

5. DarkoG

DarkoG Член

Зачленет:
    4 Ноември 2012
    Мислења:
    18
    Допаѓања:
    1
    имам отворено гигови пред 10тина-15 дена нема нарачки сеуште.

мислам дека има слаб трафик сајтов.

6. bagata

bagata Нов член

Зачленет:
    16 Јануари 2012
    Мислења:
    84
    Допаѓања:
    5
    исто и јас имам 9 долари ако има некој заинтересиран нека пише

и дали воопшто има некој успешен на сеоклеркс којшто има константен прилив, да му го купам гигот, и после 8 дена(мислам дека после толку исплакат сеоклеркс ке ми ги прати парите( ке го одземе фее-то што го зима сеоклеркс, рејтингот останува гратис)

7. Zeratul

Zeratul Член

Зачленет:
    15 Март 2012
    Мислења:
    91
    Допаѓања:
    16
    Професија:
    Интернет Маркетинг и СЕО
    Ги гледам што бараат и како и на други слични сајтови сакаат за 1-2 долари да им работи некој една недела... Фини се вакви сајтчиња ама нешто мене не ми штима. Можда сум ту олд фор дис шит!

На AlexTaurus, Аце и Milton им се допаѓа ова.
  8. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    1,967
    Допаѓања:
    809
    Многу работи сум купувал од seoclerks по 1-2 долари и сум ги продавал по 30-40$.
    Еве што се нуди за 1$ и што вреди за парите:
    Код:
    Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
    http://www.seoclerks.com/buy-facebook-likes-fans/10908/submit-your-website-url-or-any-kinds-of-link-over-3-Million-3000000-active
    http://www.seoclerks.com/Link-Building/15476/get-you-200-EDU-Backlinks-for-your-site-from-EDU-Blogs-Safe-for-Google-in
    http://www.seoclerks.com/Wiki-Links/19353/submit-your-site-on-1010-Wiki-links

На Dimemk му/ѝ се допаѓа ова.
  9. bagata

bagata Нов член

Зачленет:
    16 Јануари 2012
    Мислења:
    84
    Допаѓања:
    5
    BUMP

10. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    1,967
    Допаѓања:
    809
    SEOClerks повторно нуди 2$ доколку твитнеш на твитер една од пораките:
    Код:
    Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
    Доколку сте искористиле ова креирајте нов SEOClerks акаунт и нов твитер.
    Твитнете ја пораката која ви ја даде на линкот.
    Со 2$ може да купите гиг за ваши потреби.
    --- Надополнето, 21 Април 2013, Дата на објавување: 27 Декември 2012 ---
    Побрзајте имате 5$ Free Money на вашиот SEOClerks акаунт кој може да ги искористите за купување gigs. Линкот е тука, а еве го мејлот кој го добив:
    --- Надополнето, 9 Септември 2013 ---
    Нов 5$ купон!
    1. https://www.seoclerks.com/balance
    2. Во делот (десно) кај Coupon code вметнете: TheNewSEOClerks!
    3. Apply.

На stefan_v, NickyyOH и dreamer им се допаѓа ова.
  11. dreamer

dreamer Активен член

Зачленет:
    3 Мај 2012
    Мислења:
    281
    Допаѓања:
    88
    Професија:
    3D Modeling
    Браво за seoclercs пример за една компанија која нонстоп вложува...
    --- Надополнето, 4 Октомври 2013, Дата на објавување: 9 Септември 2013 ---
    Дали имате искуство со некој продавач на HR Views на сеоклекрс во план ми е да купам. Фала.

12. MindHunter

MindHunter Активен член

Зачленет:
    14 Декември 2013
    Мислења:
    145
    Допаѓања:
    28
    Дали сеуште добро функционира странава?
    Колку понуди можиш да направиш од почеток?
    Колку ти зема странава на понуда од 10$ пример?

Овдека само да си уникатен во нешто и да нудиш малку повисока цена од другите, мислам дека можеш да успееш...

13. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    1,967
    Допаѓања:
    809
    Искрено незнам како беше но странава е добра за re-sell има добри услуги за 1$ кој на Fiverr или Fivesquids би се продавале.
    Пример за македонски продавач кој нуди добри услуги: http://seoclerks.com/user/steven имаше тема на форумот членот.

14. Infamous

Infamous Член

Зачленет:
    8 Јули 2013
    Мислења:
    79
    Допаѓања:
    31
    Бесплатен $5 Купон
    Се за $1 на SEOClerks BLACK FRIDAY SALE http://www.seoclerksblackfriday.com/
    Официјален SEOClerks BlackFriday Маркет
    ДОБИJTE $5 БЕСПЛАТНО ЗА КУПУВАЊЕ АКО СЕ ЗАЧЛЕНЕТЕ ПРЕКУ:
    http://www.seoclerksblackfriday.com/

Најдобро продавани сервиси: SEO за $1, 100 Backlinks за $1, Magnum SEO за $1, 1000 YouTube Views и 1000 Embeds за $1, 100 SoundCloud Likes + 100 Reposts + 100 Commentsцза $1 & многу повеќe!

Сподели: