Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Secretworld

Дискусија во форумот 'Социјални Мрежи' започната од Bontino, 9 Јануари 2013.

 1. Bontino

  Bontino Член

  Зачленет:
  9 Јануари 2013
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  1
  Еве една сцијана мрежа наша од Македонија се вика secetworld има интересни работи ако сакате регистрирајтесе. Ако има некој сто се разбира од компјутери, програмирајне и слично можи да се вклучи и тој.
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 2. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Не успева ова... Ни на македонски пазар ни на светски што би се рекло.
  Неможе да создадете конкуренција на ФБ
   
 3. Bontino

  Bontino Член

  Зачленет:
  9 Јануари 2013
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  1
  zs?
   
 4. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Затоа што Фејсбук има заземено огромен дел од популацијата во македонија.. Од најмало до најстаро имаат профили. Незнам со што би ги натерале да се префрлат од таму тука...
   
 5. Bontino

  Bontino Член

  Зачленет:
  9 Јануари 2013
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  1
  И јас се думам нешто да напрам за да ги префрлам ама не ми текнува
   
 6. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Никогаш нема да ти текне. Затоа што е касно.
  Еве ти чист случај
  Огласите на интернет. Почна пазар3 и го зема пазарот. Стави цена на огласите и тука се појави реклама5 и го зема поголемиот дел од пазарот на пазар 3. Излегоа 100000 страници за огласи но сите пропаднаа... Затоа што пазарот е премногу мал за да има многу сервиси за продажба.

  Ист ти е случајот со ФБ... имаше Hi5 и сите тинејџери отворија профили, се појави профили.мк мислам беше и таму имавме профили. Се појави ФБ оставивме се и се префрливме таму.
   
 7. Bontino

  Bontino Член

  Зачленет:
  9 Јануари 2013
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  1
  Со добра реклама и со инвестирајне пари може да се опстане.
   
 8. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Тоа инвестирање тебе би те коштало неколку илјади евра, и прашањето е дали ќе успееш да си го повратиш она што си го инвестирал.

  Јас ти кажав, и немам никаква намера да те спречам или да те оспорувам да пробаш.
  Но се надевам дека ќе сфатиш што зборувам и нема да потрошиш премногу на овој проект.
   
 9. Bontino

  Bontino Член

  Зачленет:
  9 Јануари 2013
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  1
  Не ни планирам сега за сега многу пари да трошам само барам страници за да соработуваме да ја рекламират.
   
 10. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Колку години имаш Bontino ? ако не е тајна ?
   
 11. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Тогаш зошто имаш чкљ домеин?.
  Ама ај мал си уште ке сватиш потака, не ги слушај дечките што ти викаат терајси. Од искуство најубо се учи.
   
  На FiliP.D му/ѝ се допаѓа ова.
 12. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Затоа го прашвам колку години има ме интересира..Ако си доволно голем мислам дека можиш да сватиш дека е во некој случај невозможно да се турни најпопуларната мрежа..Ама како што рече Колман од искуство најдобро се учи..
   
 13. makedon4e

  makedon4e Член

  Зачленет:
  21 Ноември 2011
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  2
  Бонтино не верувам дека воопшто некоја страница ќе се согласи да ја рекламира страницата од две причини:
  Идејата дека вакво нешто ќе ти успее е невозможна.
  Секој кој ќе виде дека немаш платен домен, нема сериозно да те сфати.
   
 14. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Дечко, кога гугл не успеа со Гугл + да ги навлече, што можеш ти, сам, што неможеше цел Гугл ?
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: