Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Прашања повзани со vendor на clickbank и amazon

Дискусија во форумот 'Clickbank' започната од kalco, 15 Септември 2019.

 1. kalco

  kalco Член

  Зачленет:
  28 Август 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  19
  Професија:
  Experienced Web Developer
  Поздрав до сите,
  Внимателно ги исчитав сите теми поврзани со моите прашања, но на некои од прашањата не најдов одговор, плус темите се прилично стари, па во меѓувреме може има некакви промени.

  Имам (не е мој на другарка е) продукт (поврзан со губење на килограми и исхрана). Книгата е стокмена и сега не знам како да ја пласирам за продажба т.е што ми е потребно (некои трикови) за да добијам продажби.

  Она што го имам е е-книга со убав дизајн и акаунт на кликбенк.

  Прашањата ми се следни:
  - Дали Clickbank или Amazon?
  - Дали може и на двете да го продавам истиот продукт или Clickbank, Amazon и fiverr на пример?
  - Како да поставам продукт на Clickbank? не можам да се снајдам воопшто, знам дека се плаќа еднократно 50 долари за да станеш Vendor но не најдов каде и како да платам.
  - Го поставувам продуктот, и што потоа?
  - Читав за некаков си hype повеќе инфо околу него?
  - Што ме советувате, колку комисија да поставам на почеток 75%? Можам ли подоцна да ја намалувам? или не е паметно такво нешто?

  Како би постапиле вие кога би требало да бидете Vendor?

  Ја сум спремен да платам на некој јунак кој ќе ме упати во овие води, бидејќи главниот проблем кај мене е што немам премногу време за сам да билдам трефик на продукотот и да си го рекламирам.

  Фала и живи биле.

  П.С сериозен сум за плаќањето, ако има некој заинтересиран нека ме контактира на пп
   

Сподели: