Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

NameCheap купони

Дискусија во форумот 'Хостинг и домени' започната од Аце, 4 Март 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  [​IMG]
  $1.99 COM/NET/ORG registration or transfer
  Треба да кликнете на "Like" и од десно од менито имате Current Deals.
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Трае до: March 06, 2012
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Да ! Ова го има веќе неколку пати. Моментално немам скапан денар. Да не знаеш кога ке биде следната промоција ?
   
 3. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Не трае до 6ти Март, односно трае од тогаш. Доколку кликнете на нарачај, ќе ви извади грешка дека ќе биде валидна понудата од 6ти Март.
   
 4. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Убаво..фала за новоста, пс преку што можи да се плаќа ? Оти јас имам пари на алертпеј па..
   
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Да, јас пак видов на сликата дека до 6ти да се соберат 1k лајкови  CreditCard
   
 6. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  И PayPal :) Јас имам зимано така :) Прифаќаат и unverifed.
   
 7. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Баш вчера го префрлив домејнот, платив сo PayPal.
   
 8. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
 9. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Колку пари е .com доменот и како можам да го искористам купонот ?
   
 10. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Па провери... јас го стави купоно, и нема попуст ... :/
   
 11. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Со колкав фонт пишува хостинг вие на домејни проверувате :p
  Btw ко лек ми треба купон за домеин.
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  јбг, отпосле видов :)
   
 13. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  хаха... стварно бе :D Не го виде ни јас :D
   
 14. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
 15. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Namecheap наскоро ќе нудат домени .com/.net/.org за само 1$ па така да подгответе се за оваа понуда!
  Доколку достигнат 20.000 ретвити тогаш ќе споделат купон кој ќе биде споделен тука.
  Од претходни искуства доколку не се достигне бројката, ја намалуваат (пример 10.000) и објавуваат купон.
  [​IMG]

  Купонот ќе биде објавен тука на 3ти Јуни.
   
  На Goranski му/ѝ се допаѓа ова.
 16. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121

  [​IMG]
  --- Надополнето, 4 Јуни 2013, Дата на објавување: 1 Јуни 2013 ---
  Namecheap собраа 15.000 твитови, и во моментов е активен попустот.
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 17. BrozAll

  BrozAll Нов член

  Зачленет:
  2 Декември 2012
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  2
  Веќе нема :) SOLD OUT !

  Штета баш се спремав за 2-3 да земам.

  Нафрлете некој промо код ако начекате повторно тука или на друго место !
   
 18. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  [​IMG]
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Креирајте нов акаунт и искористете!
  Побрзајте!!!
   
 19. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  Ова како добредојде сега ќе ми дојде, конечно ставив 30 долари на кредитната картичка сега ќе си купам домен.
  --- Надополнето, 27 Јуни 2013, Дата на објавување: 27 Јуни 2013 ---
  Зошто неможам да регистрирам домен со мастер кард. Ставив пред 1 саат 2000 денари и сега неможам, ми пишува Payment Failed.
  Do Not Honor
   
 20. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Купонот важи само за .US домени!
  Незнам дали има некакви лимитации затоа што се работи за .US домен но за тие кои сакаат да купат ова е линкот:
  http://www.namecheap.com/domains/us-promo.aspx
   
  На POWER и BrozAll им се допаѓа ова.

Сподели: