Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

GPTool

Дискусија во форумот 'Алатки' започната од Аце, 5 Јули 2013.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  834
  GPToll е прокси scraper кој ги собира proxy адресите ги тестира, филтрира и на крај може да ги зачувате и да ги користите. Едноставна и корисна алатка која ја имам одамна но решив сега та ја споделам.
  Се што треба да направите е да кликнете на Start копчето. Ќе почнат да ви се испишуваат ip адреси од кои после може да ги филтрирате и да ги зачувате (види слика).
  [​IMG]

  Официјален линк:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Симни:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Virustotal [0/46]:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  За тие кои ќе копаат добри proxy адреси би било супер да отворат тема и да ги споделат.
   
  На ZionPax и kiko им се допаѓа ова.
 2. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  356
  Допаѓања:
  117
  колку време траат проксињата? Јас до сеа не начекав некое да трае појше од една минута...
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,996
  Допаѓања:
  834

  Па сите прокси адреси се собираат од hma и други сајтови слични така да според тоа што го пробав скоро од 1300 - 740 работеа, зборам за транспарентни (користев CloudDominator).
   

Сподели: