Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Бесплатно огласување bin.mk

Дискусија во форумот 'Ваши веб страни' започната од dorco, 4 Март 2019.

 1. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  Здраво дечки,

  https://www.bin.mk/ е нов сервис за бесплатни огласи на Автомобили, Станови, Куќи, Мобилни телефони, laptop компјутери и други категории. Знаете дека веќе има два слични сајтови ( pazar3 i reklama5 ), и единствена разлика е што bin.mk нуди подобри филтри при пребарување.

  Очекувам ваше мислење (критики/сугестии) од било кој аспект: брзина, дизајн, оптимизација за гугл.

  Поздрав
   
 2. OuttheWoRlD

  OuttheWoRlD Нов член

  Зачленет:
  19 Декември 2018
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  не е добро,на вордпресс сигурно не си го направил?
  Барај друга тема..
   
 3. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  Што не е добро? Дизајнот?
  Иначе не е во ВП правен.
   
  На OuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. OuttheWoRlD

  OuttheWoRlD Нов член

  Зачленет:
  19 Декември 2018
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  да дизајнот на темата,а не ми е јасно што криеш ?
  Ако не е на вп,која платформа користиш напиши,да знаеме за која тема можам да ти помогнам,да го подобриш повеќе вебсајтот
   
 5. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  нема што да се крие. не е готова скрипта, кастом код е. Иначе кога прашав за критики/сугестии мислев да ми посочиш UX/design, не да ми помогнеш со кодот, така да не разбирам што е битно дали е ВП или не.
   
 6. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,033
  Допаѓања:
  865
  Дизајнот изгледа онака чист но сметам дека треба уште работа околу функционалностите, да речеме дека сакам да пребарам огласи за кола во Велес само, треба од лево да го барам Велес и ако го нема да кликнам на „Прикажи Повеќе“ па да ми се појават останатите градови.

  Наместо тоа може горниот срч бар да се модифицира малце со тоа што ќе има опција (опционално) да се избере и град со dropdown мени.
  Во срчот наместо „Внеси текст“ што е малку збунувачки можеш да пишеш „Што бараш?“ или како кај овие појакиве “BMW, iPhone, Samsung, LG„ и со тоа ќе се знае за обичните корисници дека тоа е местото за да пребараат.

  Делот „Слични огласи“ зафаќа голем простор под огласот, може да се подредат по 3 во ред на пример наместо еден под друг.
  Ова е на кратко од тоа што забележав. Инаку брзината на вчитување е одлична.
   

Сподели: