Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Бесплатен Addmefast bot

Дискусија во форумот 'Алатки' започната од Аце, 22 Јануари 2013.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Kojak креаторот на AddmefastRobot реши да пушти срце и од ботот да направи бесплатна верзија :). Ова е истиот бот кој го имам само што тука собираш поени од само 2 модули, Youtube и Soundcloud.
  [​IMG]

  Инструкции:
  • Симнете ја архивата и отпакувајте ги фајловите.
  • Кликнете на "FREEAddmeFastROBOT.exe" ќе ви се појави прозорче со грешна лиценца..Кликнете Yes и ќе ви се отвори нов прозорец.
  • Внесете име и e-mail, receipt оставете го празно и кликнете Register.
  • Стартувајте го ботот и од менито изберете Tools > Settings.
  • Додадете e-mail и лозинка во Addmefast полињата и во Profilename пишете име (било што) и зачувајте ги подесувањата.
  • Стартувајте го ботот со кликање на “Run".
  Ботот е чувајте го на цел екран (maximized) можете да го симнете само не го стеснувајте затоа што можно е да не собира поени.
  Можете повеќе ботови во исто време да пуштите.
  Симни:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Virustotal скен (2/42):
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  На spancevski, ZionPax, dreamer и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Одлично... еве го работи од 1 саат... и не е застанат... менувам акаунти зошто поените на еден акаунт не ми требаат... па правам повеќе акаунти.
   
 3. spancevski

  spancevski Нов член

  Зачленет:
  3 Октомври 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  4
  А има шанси со овој бот да ме фатат дека го користам и да ми отиде акаунтот суспенд?
   
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Оваа верзија е постара т.е работи на стариот изглед на AMF. Треба да излезе исто бесплатна за новиот AMF изглед ама незнам кога ќе биде.
  Ја немам тестирано ама може да ја пробаш, може сеуште работи.
  Ботот е иначе побезбеден од другите ботови така да не верувам дека би те банирале.
   
 5. spancevski

  spancevski Нов член

  Зачленет:
  3 Октомври 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  4
  Океј Аце, фала у секој случај, ќе го пробам па ќе те известам дали работи како шо треба и дали акаунтот ќе биде во состојба да работи :D
   
 6. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  285
  Допаѓања:
  91
  Професија:
  3D Modeling
  Не работи овој бот више месец дена и више.
   
 7. spancevski

  spancevski Нов член

  Зачленет:
  3 Октомври 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  4
  Ништо од овој бот, го пробав нејќе да мрдне..имате некој друг шо би можел да се искористи , ама добар да е ..
   
 8. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Ќе има нова верзија за ден два максимум, ќе ја објавам тука.
  --- Надополнето, 27 Март 2013, Дата на објавување: 25 Март 2013 ---
  Новата 2.0 верзија на бесплатниот AddMefast бот.
  Симнете од тука:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Ќе ја прикачам на box подоцна.
   
  На Bubo и spancevski им се допаѓа ова.
 9. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Кај мене не работи ботот.. Capatcha-та сега е X-O да решиш... Пуштен ми беше ботот 1 саат и поените си се исти..
   
 10. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Направи update на 2.23, ако не можеш симни го линкот кој го има во првиот пост.
   
 11. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  285
  Допаѓања:
  91
  Професија:
  3D Modeling
  Што е проблемот што на почетокот ми отвара тоа лиценца да внесам, внесувам тоа пшто е и во рар фајлот што го симнав и некој ерор ми испаѓа...
   
 12. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Отпакувај ја архивата каде што ти е инсталиран Addmefast. Внатре треба да стои бесплатната лиценцата.
   

  Прикачени податотеки:

  • license.zip
   Големина на датотека:
   189 bytes
   Прегледи:
   119
 13. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Малце оф топик
  Што е проблемов кога ке внесам URL за retweets добивам Tweet URL or ID is incorrect
   
 14. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Пробај со друг акаунт...Знае и на мене така за твитер да ми направи... Но палам друг акаунт и обично проработува.

  БТЊ
  Ботов работи одлично... Цел ден врти праи околу 3000 поени дневно ама супер е...И најбитното не закочува и не се гаси после саат/2 работа.
  --- Надополнето, 5 Април 2013, Дата на објавување: 2 Април 2013 ---
  [​IMG]

  Од сабајлево неможам да го упалам ботов... Го реинсталирав и пак го дава ова.
  Само кај мене е вака или и кај некој друг ?
   
 15. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  И кај мене така прави... Има изгледа нешто ново направено со лиценцата.. Ќе чекаме Аце да пише :)
   
 16. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Имаше update денес на платената верзија, сигурно има промени во Addmefast па за да не бидете банирани ја има исклучено лиценцата додека не извади нова верзија. Ќе пишам тука доколку има некои новости.
  --- Надополнето, 9 Април 2013, Дата на објавување: 5 Април 2013 ---
  Fixed. Проблемот беше со login серверот. Сега ботот работи (тестирано).
   
 17. NickyyOH

  NickyyOH Нов член

  Зачленет:
  18 Јануари 2013
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  7
  Професија:
  Web and graphic designer
  Здраво,
  Пред некои си два часа го спуштив ботот, го инсталирав го стартував и за некои 20-30 минути направи околу 200 поени, сега повторно го уклучив и за 10 минути има направено 80 поени.
  Што значи дека ботот работи повеќе од добро..
  Сакам да прашам дали некој го користел подолго време, и дали има опасност од банирање на AddMeFast акаунтот.
  Ви блаагодарам,
  поздрав
   
 18. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Опасноста од банирање е минимална. Сепак кристи повеќе акаунти. Направи на едниот 3000 поени, потоа почни со друг, така е најсигурно.
   
 19. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Аце

  Платената верзија на ботов е 40 долари... Едно време спомнуваше за некои попусти и слично. Дали траат уште и колку би бил со тој попуст.
  Планирам да го купам и направам гигови на фиверр и останатите сајтови за да ја зголемам продажбата.
   
 20. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Ќе видиме, доколку има некои попусти ќе биде отворена тема.

  Ако ги користиш поените без разлика колку имаш нема да ти го банираат, но доколку ги собираш само поените без да имаш некоја активна кампања акаунтот ќе ти биде баниран поради сомневање дека ќе го продаваш, така да мој совет е остави го и 24часа да работи само гледај да ги користиш поените.
   

Сподели: