Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

AddMeFast макроа

Дискусија во форумот 'Алатки' започната од Аце, 6 Ноември 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Темава ја отворам само за макроа.
  Ова макро е за јутуб лајкови само. Ставете го во макро фолдерот во My Documents.
  Во Loops ставете помалце од 200 за да не ризикувате вашиот акаунт.

  Симни го макрото:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Макро за фејзбук претплати :
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.?
  Макро за фејзбук лајкови :
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.?
  Да напоменам,мене брзината на чекање ми е направена според брзината на мојот интернет.
  Проценете сами,па едитирај те го макрото според вашата брзина на интернетот.Одите десен клик на макрото,па Edit Macro и кај WAIT SECONDS=(колку секунди)
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. _KIKO_

  _KIKO_ Нов член

  Зачленет:
  15 Август 2012
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  го ставив макрото, отвора се како што треба но поените никако не ми се менуваат чаре некое?
   
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Една од причините може да е јутуб профилот. Обиди се со нов јутуб профил, затоа што по одреден период лајкувања не се бројат. Исто така пробај ги другите модули (facebook likes, autosurf) за да изгледа природно.
  Макрото работи без проблем до некаде 300 loops тестирано.
   
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Додадено е макро за Youtube likes во истата архива, симнете ја од линкот во првиот пост.
   
 6. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  некое макро ? што работи... на сите овие многу често ми дава ерор.. т.е. прозорецот се затвора премногу брзо. Додадов и време на чекање пред затворењето и пак е исто.
   
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,980
  Допаѓања:
  822
  Да ја освежам темава :). ]Нови макроа за тие кои им треба. Совршено работат.

  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  На stefan_v и kiko им се допаѓа ова.

Сподели: