Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Страни за пишувачи

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од tool, 24 Април 2014.

1. tool

tool Член

Зачленет:
    10 Ноември 2011
    Мислења:
    69
    Допаѓања:
    14
    Имате предлози за добри страни за article writing? Освен познатите oDesk, eLance, freelancer итн каде што конкуренцијата е премногу голема?
    Ја имам сретнато http://www.textbroker.com/ како подобра, но претпоставувам таму се прифаќаат само членови од УСА, ми треба каде што прифаќаат и членови од МК.
    Значи барам страни каде што можеш да нудиш пишување статии/рецензии или што и да е, а не да нудиш.

2. darky

darky Активен член

Зачленет:
    26 Февруари 2012
    Мислења:
    148
    Допаѓања:
    74
    Пробај iwriter.com

На tool му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    hirewriters.com

4. buli

buli Член

Зачленет:
    31 Јануари 2013
    Мислења:
    71
    Допаѓања:
    13
    Ќе пишуваш за мојот вебстрана? Колку ти е цената?
    Јас досега соработував со едни пакистанци и индијци, и цената беше смешна.

5. bizmak

bizmak Нов член

Зачленет:
    8 Мај 2014
    Мислења:
    8
    Допаѓања:
    0
    Професија:
    hardware / mining / internet marketing
    Баш е убаво што меѓусебно си нудите соработка (овде барем можеш да се сретнеш со соработникот и да оцениш/знаеш што добиваш ... сепак има разлика меѓу спинуван артикл и нешто оргинално ... првово е "многу поевтино")

6. Goranski

Goranski Истакнат член

Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    Спинуван артикал само за беклинкирање и тоа да е добар спин, мануелно спинуван.
    Оргинален артикал може да биде и лош артикал, затоа кога си нарачувате контент за ваша страна, гледајте да биде што подобро напишан, и најважно е да не е напишан само за Google туку кога ке ти дојде посетител да го заинтересира и артиклот да има некоја вредност за него, не да почне да чита да сфати дека е крш и да си замине. Така да платете поскапо за да добиете подобро и секогаш е многу битно да му објасните на тој што пишува што точно ви треба. Објаснете убаво и опширно за да ве разбере убаво а со тоа и да ви напише убав артикал.

7. Crnorizec

Crnorizec Нов член

Зачленет:
    22 Јануари 2015
    Мислења:
    20
    Допаѓања:
    2
    Знае некој друга слична страна, освен горенаведениве? Искрено сум разочаран од iWriter, јес да тек ми е прв article ама го тупат многу. За 1.62$ доби супер текст, ме исконтактира сам ода сменам една реченица што не му/и се сфиѓала. Од коа ја сменив глеам 1 ѕвезда ми остаил/а рејтинг и опис демек многу бил/а навреден/а. Постои ли прашувам некоја слична страна кај што се клиентите нормални или сегде има вакви заебанции?

8. AleksandarJ

AleksandarJ Активен член

Зачленет:
    18 Април 2014
    Мислења:
    263
    Допаѓања:
    97
    Професија:
    Article writer
    Генерално земено таму каде што плаќаат повеќе имаш повеќе заебанции. Јас на Fiverr од 100 порачки имам по 1 таков "заебант". :) Поентата - не се обесхрабрувај од еден случај. Ако продолжиш да доставуваш добра содржина ќе си најдеш редовни клиенти па после не мора да се зезаш.

9. Crnorizec

Crnorizec Нов член

Зачленет:
    22 Јануари 2015
    Мислења:
    20
    Допаѓања:
    2
    Фала - па се надевам дека ке најдам, само бев изненаден као многу му се допаѓа текстот и наеднаш после 1 ѕвезда и rejected...

10. AleksandarJ

AleksandarJ Активен член

Зачленет:
    18 Април 2014
    Мислења:
    263
    Допаѓања:
    97
    Професија:
    Article writer
    Ги има секакви. Биди упорен а некогаш биди и самокритичен затоа што се случува да правиме и ние пишувачите грешки:)

Сподели: